Očekávaný vrh „N“

23.2. 2020 – den 61. – „Den D“

5:15 – na svět přichází první odvážlivec – je to žlutý kluk, který se hned přisál k mamče a začal sosat mlíčko. Elán, tak jako i chuť k jídlu, mu rozhodně nechybí. Moje první reakce byla: „Ten vypadá úplně jako Doníček“, podoba tam rozhodně je a doufám, že kromě krásné barvičky podědil i gen pro vymýšlení lumpačin. Po nasosání mlíčka přišlo i vážení – krasavec váží nádherných 460g.

6:30 – druhá se na svět podívala černá holčička, se kterou si už maminka Kačenka věděla rady jako zkušená rodička, i holčička je parádně čilá a má se ihned k tomu hledat občerstvení – tahle princezna je krásně veliká stejně jako její o přibližně hodinku starší brácha – 450g.

6:50 – jako třetí přišla na řadu pro změnu světlá holčička, která to vzala šmahem. Přidala se k sourozencům jen necelou půlhodinku po předchozí krasavici. Tahle obřice dala Kačence maličko zabrat, a to už proto, že tahle psí slečna je jedna z největších štěňátek tohoto vrhu – 499g.

7:40 – světlý chlapeček
8:50 – světlá holčička

10:30 – jako poslední se k malé smečce lumpů přidává další tmavá holčička a to téměř s dvouhodinovou pauzou. Ale jak se říká „To nejlepší na konec“, tak tady máme  jednoznačnou váhovou rekordmanku, která si své váhové vítězství zasloužila díky krásným 510g.

Takže si to shrňme do nějaké přehledné statistiky:
narodilo se 6 štěňátek (2 princové a 4 princezny)
chlapečci: oba žlutí po tatínkovi
holčičky: 2 černé, 2 žluté

Podle všech propočtů a výpočtů náš plodný den byl skutečně nejspíš 24.12., kdy proběhlo naše první krytí, i přesto, že se nám zdál progesteron relativně nízký, ale protože jsme měli oba pesany amatéry, nechtěly jsme nic podcenit a alespoň jsme chtěly zkusit, jak jim to půjde. Následně jsme překrývaly ještě 27., a protože od sebe bydlíme, co by kamenem dohodil, rozhodly jsme se krytí ještě jednou pro jistotu zopakovat 1.1. 2020.

Holky dneska od rána všechno zvládly na jedničku s hvězdičkou. Teď už Kačenka, štěňátka i Míša odpočívají a holky nabírají síly na starost o budoucí smečku neposedných chlupáčů.

Z celého našeho velkého psího srdce přejeme co nejvíc spokojené psí mateřství Kačence, co nejmíň starostí Míše, maximálně spokojená napapaná a zdravá bříška štěňátkům a nejhodnější majitele na světě.

VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU JIŽ ZAREZERVOVANÁ

————————————————————————————————————————————————————-

Foto: Katty Hubertova Leč (55. den) 

A jdeme do finále. Nemůžu tomu uvěřit, ale všechno uběhlo tak strašně rychle…. Všechno si vybavuji, jako by to bylo včera a přitom je to přibližně 55 dní, co jsme se s Míšou strachovaly u vánočního stromečku, jestli nám to krytí vůbec dopadne dobře. Všechno se vydařilo zatím na jedničku. Ať už se na nás valí mraky starostí, věci plynou přesně tak, jak mají a Kačenka je jednoduše nejsuprovější psí mamčou, jakou si kdo může přát. Je šťastná, spokojená, klidná a strašně krásná. A to i díky péči, kterou ji dává Míša 

Věřím, že v životě jsou věci předem určené a věřím, že všechno, co se nám stalo, se stát mělo a stalo se to z nějakého důvodu, a nemyslím tím pouze „psí záležitosti“. Takže i naše setkání s Míšou bylo předem nějak naplánované a rozhodně budeme mít nejúžasnější štěňátka, protože to tak prostě mělo být. Nebudou možná zcela objektivně nejkrásnější – dost možná bude někde chybět zoubek, nebo budou mít „volnější“ záda v pohybu, nebo co já vím…. dost možná budou víc světlejší nebo víc tmavší než by se někomu mohlo líbit. Ale co můžu říct s jistotou… Vím že Míša  vybere nejlepší majitele na světě, a to je pro nás to nejvíc nejvíc nejvíc nejvíc nejdůležitější a mnohem důležitější než nějaký zoubek. Majitelova láska a zdraví – to jsou jediné dvě věci, které bych si přála nejvíc na světě, protože jedině to je to, o co by nám chovatelům mělo jít především – ne o peníze, ne o slávu, ne o tituly… ale o lásku a hřejivý pocit štěstí, který přichází po tom, co lásku a štěstí dokážeme předat i jiným v podobě krásných malých a chlupatých kuliček, které postupně přirostou novým majitelům k srdci a stanou se součástí rodiny, rodinnými parťáky a přesně tím, za co považujeme my s Míšou naše hafany.

Je těžké v dnešní době pochopit, poznat a odhalit, co se skrývá za úsměvy a za rádoby upřímnými radami. Mě, tak jako každého jiného, dokázala zklamat a ranit spousta lidí a řada lidí na to reaguje tím, že se obrní arogancí a podobným jednáním jako ti, co toto zklamání způsobují. Nevěřím tomu, že to je správná cesta, a proto budu dál vyhledávat společnost a majitele, kteří nejsou až tak ambiciozní, že by šli přes „mrtvoly“ jak tomu teď bývá zvykem… Je to až úsměvné, jak se někteří z chovatelů snaží vyléčit své narušené a neuspokojené ego tím, že budou dupat psa, aby měl co nejvíc titulů jen proto, aby majitel měl vyšší ego jen proto, že v osobním životě toho zrovna moc nedosáhl.

Ano, nemám podle rozhodčích nejkrásnějšího psa, a dokonce by konkurence použila i jiných slov a jsem vlastně strašně vděčná za to, že si tyhle řeči neberu nijak k srdci, protože v sobě chovám jiné pocity – pro mě je můj pes nejkrásnější na celým světě. A nikdy bych si nedovolila říct o žádném jiném pejskovi, že je ošklivý, protože pro každého majitele je jeho pes nejkrásnější. A tak to má být. Všichni máme jednoduše nejkrásnější pejsky <3  tak se s tím smiřme a nehaňme ostatní pesany, choďme s nima na prochajdy, házejme jim aporty, dělejme jim radost, ať dělají starosti oni nám … všechno ostatní jde stranou. Tak se vykašleme na pomluvy a buďme jednoduše šťastní a spokojení, nepřenášejme stres na svoje čtyřnohé ratolesti a svět bude zase o kousek lepší.

————————————————————————————————————————————————————-

Foto: Katty Hubertova Leč (49.den)

Uběhlo několik nocí a dní od chvíle, kdy jsme na ultrazvuku mohli pozorovat plno kuliček, které pro nás znamenaly tu nejlepší možnou zprávu, jakou jsme mohli dostat. Ale březost jsme tušili už před návštěvou veterináře – Kačenky už tak mazlivá povaha se téměř od prvního dne od krytí změnila, jakoby vše vycítila – stala se ještě víc mazlivější a „ukecanější“. Bude to skvělá mamča.
Bříško má Kačenka krásné a hezky se nám zakulacuje. Na to, jak ulítaná holčička to vždycky bývá, tak teď vyhledává klidnější místa a začíná už i víc odpočívat.

————————————————————————————————————————————————————-

Made by: Katka Azabell