O nás

Jmenuji se Monika Morávková a už od dětství miluji zvířata. Odmalička jsem snila o profesi veterinářky a zašívala jsem „poraněné“ plyšáky v domnění, že je operuji. Mým dalším snem bylo mít pejska, který bude světem kráčet po mém boku.

Prvním pejskem, který byl pro mě víc než jen zvíře, byl žlutý „labík“ Brodeur. Po deseti nádherných letech nás opustil a tenkrát bychom dali cokoliv za dalších pár krásných chvil v jeho společnosti. Tehdy jsem pochopila, že se psem je sice náš dům plný chlupů, ale zároveň plný štěstí, upřímnosti a lásky.

Po delší době, kdy jsme se ze ztráty člena rodiny vzpamatovali, rozhodli jsme se přijmout nového parťáka. Osud nás zavedl až ke slečně Lucii Pajerové, která nám nevědomky snesla modré z nebe.

Dne 5. května 2015 se mi změnil život. V chovatelské stanici Caniwergi’s se narodilo plno chlupatých žlutých kuliček a mezi nimi byl i krásný pejsek, který dostal zelený obojek a  jméno Dangerous Dario. Domácky mu říkáme Doník. Mé srdce ten den zalil pocit štěstí, který trvá dodnes. 

Naše přání bylo tenkrát jediné – chtěli jsme parťáka. Nechtěli jsme ani výstavního psa ani psa s předpoklady ke zkouškám. Chtěli jsme jen zdravého pejska, kterému budeme moct dát domov plný lásky.

A tak se stalo. Původně náš malý chlupatý zlobivý Doník nesměl na gauč a nesměl žebrat u stolu. Dneska leží právě teď vedle mě na gauči a jíme spolu chleba se sýrem. Myslím, že láska, kterou jsem dokázala dát prvnímu pejskovi Brodíkovi, se znásobila tak desetkrát.

Slečna Pajerová se nás při přejímání Doníka zeptala, zda chceme pejska na výstavy. Tenkrát jsme to rezolutně odmítli. Pak si ale Doníka jednou vzala na výstavu a od té doby se to s náma táhne. Výstavy jsme si zamilovali. K uchovnění s Doníkem složil táta OVVR (jakožto jeho oficiální majitel) a jsem na ně moc pyšná, protože vím, že to nebylo lehké. Ne proto, že by Doník nebyl učenlivý, ale když s Doníkem trénovali, bylo všechno nové i pro tátu a vlastně se učil stejně jako Doník.

Doník je pes, který nás všechny učí, vzdělává a díky němu jsme každý den lepší, laskavější, vstřícnější, trpělivější a upřímnější. Ke zvířatům se totiž člověk musí chovat upřímně – neplatí na ně lži a intriky.